Haber

ABD Temsilciler Meclisi’nden Çin’e karşı eylem çağrısı

ABD’de Kongre’nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi’nde yeni kurulan Çin Komünist Partisi (ÇKP) özel komitesi, dün gece yerel saatle 19:00’da başlayan ve yaklaşık üç saat süren ilk oturumunu gerçekleştirdi. .

“Çin faaliyetleri ulusal güvenliğimizi tehdit ediyor”

Bazı televizyonlardan canlı yayınlanan oturumda, milletvekilleri, “Çin yönetiminin ABD ulusal güvenliğine yönelik tehditleri”Çin’in bu adımlarına karşı acil eylem çağrısında bulundu.

Oturumda, Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral HR McMaster ve Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Matthew Pottinger ile Amerikan İmalat Derneği (AAM) Lideri Scott Paul ve aktivist Tong Yi, komite ile görüşlerini paylaşarak komitenin sorularını yanıtladı. milletvekilleri

“Çin’e karşı mücadelemiz varoluşsaldır”

Komite Lideri Mike Gallagher, Çin’in ABD’ye karşı oluşturduğu ideolojik, teknolojik, ekonomik ve askeri tehditleri ele alma çabasının “varoluş mücadelesi”dedi ki.

Bu konuda Demokrat ve Cumhuriyetçi üyelerin birlikte çalışması gerektiğini vurgulayan Gallagher, önümüzdeki 10 yılda uygulanacak politikaların önümüzdeki 100 yılı şekillendireceği görüşünü savundu.

Gallagher, Çin’in özellikle ekonomik angajman sayesinde reformlar yapacağına inandıklarını ancak bu hatalardan ders almaları gerektiğini belirtti.

Demokratik milletvekili Raja Krishnamoorthi, son 30 yılda hem Demokratların hem de Cumhuriyetçilerin ÇKP’yi hafife aldıklarını ve ticari yatırımın Hint-Pasifik’e demokrasi getirebileceğini düşündüklerini, ancak bunun tersinin doğru olduğunu söyledi.

Bu bağlamda ABD’nin özellikle teknoloji ve imalata yatırım yapması gerektiğini söyleyen Krishnamoorthi, diğer yandan Çin ile yeni bir soğuk veya sıcak savaş istemediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu