Haber

Van’da 305 yerleşim yerine yol açıldı

VAN’da kar yağışı nedeniyle kapanan 347 yerleşim yerinden 305’i yeniden trafiğe açıldı.

Geçen hafta Cumartesi günü başlayan ve kırsal kesimde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 189’u mahalle, 158’i mezra olmak üzere 347 yerleşim yerinin yolları kapandı. Karayolları ve Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerince yürütülen çalışmalarla 305 yerleşim yerinin yolları yeniden açıldı. Kırsal kesimde halen kapalı olan 15 mahalle ve 17 mezranın da önünün açılması için çalışmalar sürüyor.

2 BİN İRTİFADA ZOR KAR İLE MÜCADELE EDİYOR Ekipler, Süphan Dağı’nın eteklerinde kar kalınlığının yer yer 1 metreyi bulduğu 2 bin rakımlı bölgede karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Ağrı’nın Patnos ve Bitlis’in Adilcevaz ilçeleri sınırındaki Erciş’e bağlı Ortayayla Küme Mahallesi yolunda yürütülen çalışma drone ile havadan görüntülendi. Kar atma operatörü İkbal Duman, “Süphan Dağı’nın eteklerinde karla mücadele ediyoruz. Bu bölgede çok kar yağıyor. Şu anda Şerefli Mahallesi’ndeki Ortayayla Grup Yolu’nda çalışmalarımız var. 7/24 çalışıyoruz. vatandaşlarımızın önünü açalım.” söz konusu. Erciş Mahallesi Gurur Mahallesi Muhtarı Seracettin İşler, özverili çalışmalarından dolayı gruplara teşekkür etti.

Kar yağışının yerini soğuk havaya bıraktığı kent merkezinde hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceye kadar düştü. Meteorolojik verilere göre Çaldıran ilçesine bağlı Bezirhane Mahallesi’nde hava sıcaklığı sıfırın altında 28.1 derece oldu.

habergunyuzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu