Haber

Son dakika: Külliye’de dönem teslim töreni! kritik bildirimler

Flaş Haber… Lider Recep Tayyip Erdoğan yeni kabine üyelerini açıkladı. Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcılığına, Hakan Fidan Dışişleri Bakanı olarak atandı. Devir teslim töreni Külliye’de yapılır.

fuat oktay “Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’nin kaderini etkileyecek bir seçim yaptık. Hem TBMM’de hem de Cumhurbaşkanlığı’nda açık farkla milletimizin teveccühünü kazandık. Milletimiz kararını lehte kullanmıştır. Artık önümüzde yeni bir süreç var. Yılmaz kardeşime devrediyorum”söz konusu.

Oktay, sözlerine şöyle devam etti:

“Son 5 yılda küresel imtihanlardan geçtik. Küresel sorunların üstüne bir sarsıntı felaketi yaşadık. Hamdolsun bütün zorlukları vicdan rahatlığıyla aştık. Genel ahenk ve özel çalışmaları büyük bir özveriyle yürüttük.” çaba.

Dünya Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın yoğun dış temaslarında 159 gün görev yapmanın onurunu ve gururunu yaşadım. Yasama ve yürütme arasındaki işbirliğini güçlendirdik. Bütçe sürecinde uyum sağladık. Ankara Milletvekili olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Görevi devralan Cevdet Yılmaz “Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak millete hizmet bayrağını arkadaşım Fuat Oktay’dan almak benim için bir onurdur. Son 5 yılda ilgilendiği konuları özetlemiştir. Bu bile sorumluluğumun ne kadar ağır olduğunu gösteriyor.” … Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu sorumluluğu üstleneceğiz.”ifadeleri kullandı.

Yılmaz dedi ki:

“Son seçimlerde halkımız yeni yönetim sistemine bir kez daha ‘evet’ dedi. Yeni yönetim sistemimizin önümüzdeki dönemde de gelişerek güçlenerek devam edeceğini vurgulamak isterim. Görevi yerine getirdiğim dönemde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Oktay Bey’den çokça teşvik aldık kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.

haber-akcadag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu