Ekonomi

Öncüpınar Gümrük Kapısında 25 Milyon TL Değerindeki Kaçak Eşya Ele Geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin Öncüpınar Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirdiği operasyonda toplam 25 milyon lira değerinde ilaç ve kimyasalın yanı sıra kamera, drone, cep telefonu gibi elektronik eşyalar ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekipleri, halk sağlığını tehdit eden girişimlere ve yasa dışı ticarete karşı 24 saat tetikte çalışmaya devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yürütülen risk analizi ve hedefleme çalışmaları çerçevesinde, Suriye’den Türkiye’ye gitmek üzere Öncüpınar Gümrük Kapısı’na gelen bir tır şüpheli bulunarak taramaya tabi tutuldu. Kullanılmış plastik kasaların yasal olarak gümrük idaresine beyan edildiği bölgede X-ray tarama görüntülerinde şüpheli yoğunluk görülmesi üzerine ekipler araçta fiziki arama yaptı.

Yapılan incelemelerde aracın römorkunun önünde gümrük idaresine beyan edilen 2 bin 400 konteyner “kullanılmış plastik kasa” içinde 266 bin 723 muhtelif uyuşturucunun saklandığı anlaşıldı. Ayrıca tırda bulunan yaklaşık 280 litrelik 57 varilde “dietil eter” türü kimyasallar, dron ve kameraların da aralarında bulunduğu 30 elektronik eşya ve 16 cep telefonu ele geçirildi.

Ele geçirilen kaçak eşyanın toplam değerinin yaklaşık 25 milyon lira olduğu anlaşıldı.

Olayla ilgili soruşturma Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’nda devam ediyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu