Ekonomi

Konya Bedesten deprem bölgesine

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Sanayi Odası işbirliğiyle Hatay Narlıca’da inşa edilen 152 dükkanlı Konya Bedesteni’nde son aşamaya gelindi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin 6 Şubat’ta iki büyük şokla yüzyılın felaketine uyandığını, yaraların sarılması için ilk andan itibaren belediyenin tüm hizmetlerini mağdurların hizmetine sunduklarını hatırlattı. kardeş şehir Hatay’da. Önder Altay, Konya’da belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever Konyalıların Hatay’da ilk günden itibaren aramadan, arama motoruna birçok alanda verdikleri hizmetlerle var güçleriyle Hataylının yanında olmaya çalıştıklarını ifade etti. kanalizasyondan temiz suya, lojistikten elektriğe, gıda ve giyim yardımından barınağa kadar altyapıya kurtarma. Bölgede çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin beğeniyle takip ettiği çalışmalara bir yenisini daha eklemek üzere olduklarını kaydeden Lider Altay, Hatay’ın Narlıca İlçesi’ne kazandıracakları 152 dükkânlık Konya Bedesteni’ne, “Bedesten’in temelini attık. Hatay’ın ticari hayatını canlandırmak amacıyla MÜSİAD Konya Şubemiz ve Konya Sanayi Odası ile birlikte. Sona yaklaşıyoruz. Konya Bedesteni deprem bölgesine önemli katkı sağlayacak. Dün depremzedelerimizin yanındaydık, bugün de yanlarındayız. Allah devletimizi korusun. Hatay’daki Konya Bedesteni’nin elde edilmesinde emeği geçen kurumlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

habermahmudiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu