Ekonomi

Kahramanmaraş’a 4 Yeni Proje Kazandırılıyor

Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu iş birliğiyle kente kazandırılacak 4 değerli projenin Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını dileyen Başkan Güngör, “Toplam tahsis edilen 10 milyon dolar hibe ile 4 yeni projeyi şehrimize kazandırıyoruz. fondan. İyi şanslar.”

Yeni Kahramanmaraş’ın gelişmesi ve inşası ile ilgili her alanda faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve uluslararası kurumlarla iş birliği yaparak şehre yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda şehre getirilecek projelere ilişkin izleme ve değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu heyeti ile Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Fondan projelere ayrılan 10 milyon dolarlık hibeyle Kahramanmaraş; 6 megavat kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali, Çocuk Kütüphanesi ve Sanat Merkezi, Danışmanlık ve Kariyer Planlama Merkezi ile Gençlik ve Gençlik Merkezi SporMerkez kazanılacak.

Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu ile yapılan sözleşme kapsamında şehre getirilecek projelerin hayırlı olmasını dileyen Önder Güngör, “Kuveyt Arap Ekonomik Kalkınma Fonu heyeti ile Büyükşehir Belediyemiz arasında işbirliği anlaşmasını imzaladık. Şehrimize getirilecek projelerle ilgili gerekli izleme ve değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Fondan toplam 10 milyon tahsis edildi.İlçemize katkı sağlayacak bu projeleri ivedilikle hayata geçirerek şehrimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunacağız. Yeni Kahramanmaraş vizyonu ve şehrimizin kalkınması.Kahramanmaraş’ımız için ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla ortak projeler üretmeye ve şehrimizi daha da ileriye taşımaya devam edeceğiz. “Yatırımlara devam ediyoruz” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu