Haber

İYİ Parti ile Saadet Partisi arasında İstanbul Sözleşmesi krizi: İş kazası, siyasi nezaketsizlik

Altı Tablo Pazartesi günü Ankara’da yaptığı toplantıda Ortak Politikalar Mutabakat Zaptı’nı açıkladı. Toplantıya damgasını vuran konu İstanbul Sözleşmesi oldu. Ümit Özlale’nin DÜZGÜN Parti üyesi Ümit Özlale’nin “Uluslararası sözleşmelere döneceğiz çünkü İstanbul Sözleşmesi onları yaşatacak” açıklamalarını metin dışına çıkarak kullanması Saadet Partisi tarafından tepkiyle karşılandı.

“METİNİN RUHUNDA ZATEN YAZILI”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Bülent Kaya yaptığı değerlendirmede, Özlale’nin cezasının kendi adına dayandığını, bunun ittifakın ortak kararını yansıtmadığını söyledi. Tepkilerin ardından programa konuk olan Özlale, “Metinde İstanbul Sözleşmesi yoktu. Ben metnin dışına çıkıp kendi isteğimle vurgulamak istedim. Zaten TC’nin ruhuna uygun yazılmış.” İstanbul Sözleşmesi’ne döneceğimize dair metin. Metnin dışına çıktığım doğrudur, vicdanımla hareket ettim. Vallahi pişman değilim.” sözlerini kullandı.

“SİYASAL ARACILIK”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan dün akşam katıldığı bir canlı yayında, “Altı partinin genel başkanlarının nezaketi yardımcıları tarafından da gösterilsin. Bunu bir çalışma olarak görmek istiyorum. kaza, siyasi bir terbiyesizlik.Dikkat etmek lazım.Ortada bir yıllık emek var.Komitelerin yıllardır yaptığı bir çalışma var.Orada kişisel görüş ifade edilemez.Oradan yürümek lazım, Masa bileşenlerinin ortak kararı ne olursa olsun, YETER PARTİ’nin kırmızı çizgilerine saygı gösteriyoruz, onlardan da aynı nezaketi görmek istiyoruz” diyen Özlale’ye tepki gösterdi. .

kibriscikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu