Haber

DP Milletvekili Enginyurt, fındığın taban fiyatının açıklanmasını istedi.

Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, bir an önce fındığın taban fiyatının en az 100 lira olarak açıklanmasını talep etti.

Enginyurt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Meclis’in çözülmeyi bekleyen önemli sorunlar varken tatilde olmasını eleştirdi.

Enginyurt, hükümetin vatandaştan tasarruf beklerken kamuda tasarruf tedbirlerinin uygulanmadığını, milletin parasının çarçur edildiğini savundu.

Evlerin kiralarının yükseldiğini, bu nedenle mal sahipleri ile kiracılar arasında büyük bir kargaşanın yaşandığını anlatan Enginyurt, ceza sisteminin bu konudaki işleyişinin gerçek olmadığını, vatandaşların alım gücünün artırılması gerektiğini söyledi. arttırılabilir. Enginyurt, akaryakıt zammı için bu mekanizmanın neden çalıştırılmadığını da sordu.

Cemal Enginyurt, fındık üreticisinin işini toplamaya başlayacağını belirterek, “Maliyetler kat kat arttı ama taban fiyat henüz açıklanmadı. Fındığın taban fiyatı en az 100 lira ve bir an önce açıklanmalı. . dedi.

DP’li Enginyurt, dün bir gazetecinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Büyük Millet Meclisi oylamasına katılıp katılmadığını sorduğunda, Genel Kurul çalışmalarına katıldığını ancak oy kullanmadığı için kesin oylamaya katılmadığını belirtti. başka bir program. Enginyurt, “Yeşil Sol Parti’den 36 milletvekili oylamaya katılmadı. Dolayısıyla durumdan memnunlar.” sözlerini söyledi.

haber-kose.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu