Haber

CHP’li Başarır, Bakan Karaismailoğlu’nun seçim kampanyası için Kalyon İnşaat’a ait uçağı kullandığını iddia etti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun seçim çalışmaları için Kalyon İnşaat’a ait bir uçağı kullandığını iddia ederek, “Peki siz hiç mi utanmıyorsunuz? Geçimini bağışladığın bir şirketin uçağıyla seçim kampanyası yürütüyorsun. Hiç mi sıkılmıyorsun? Neredeyse zamanı geldi. 14 Mayıs’ta o kirli uçaklara binip evinize döneceksiniz” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Becerikli Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun seçim çalışmaları için Kalyon İnşaat’a özel uçak kullandığını savundu. Duruma tepki gösteren Başarır, şunları söyledi:

“Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu seçim çalışması için uçak kullanıyor. Merak ettim. Bu kimin özel uçağı? Kalyon İnşaat çıktı. Beş çeteden biri Kalyon İnşaat. Utanmıyor musunuz? Hiç utanmanız yok mu utanmanız İhale 85 milyonunu bağışladığınız bir şirketin uçağıyla seçim kampanyası yürütüyorsunuz hiç mi sıkılmıyorsunuz sizin adınıza utanıyorum. Bir bakan, kendi bakanlığından ihale veren bir şirketin seçiminde nasıl olur da uçağını kullanır? O kirli uçaklara binip evinize dönmenize az kaldı AKP’nin pis bakanları.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

habersile.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu