Haber

Alex, Çınar’ın yardımına koştu.

KAHRAMANMARAŞ Ördekdede Mahallesi’nde ikamet eden 12 yaşındaki Çınar Kuloğlu, köpeği Alex’in yardımıyla enkazdan çıktı. Enkaz yığını olan köyde Alex artık yığını ne evin ne de Çınar’ın önüne bırakır.

12 yaşındaki Çınar Kuloğlu, annesi, babası, ağabeyi ve ablasıyla Kahramanmaraş Ördekdede Mahallesi’nde yaşıyordu. Binlerce can kaybına neden olan deprem Kuloğlu ailesini de vurdu. Enkaz yığınından başka bir şeyin kalmadığı köyde Çınar, annesini, babasını ve ağabeyini de kaybetmiştir. 5 yaşındaki köpeği Alex, Çınar’ı birkaç saat içinde enkazdan çıkardı. Enkazdan köpeğiyle ceketini tutarak çıkan Çınar, Alex’in bir daha kapısından hiç çıkmadığını söyledi. Köyün girişindeki evin önünde yatan Alex enkazdan bir an olsun ayrılmıyor.

KÖPEK ALEX YARDIMCI OLDU

12 yaşındaki Çınar Kuloğlu, “Babam beni kaldırdı. Babamın üzerinde beton vardı. Annem ve abim konuşmuyorlardı. Kolumda saat vardı, ışığıyla yol buldum. Buldum” dedi. iğne büyüklüğünde bir çukur.Ordan kazdım,tek başıma çıktım.Babam giderken tek umudum sensin dedi.Sanat “Ben yandan kaçtım geldim. Dayılarıma gittim enkazın altından çıktılar. Arabada oturduk. Kardeşimi kurtaramadık. Dışarı çıktığımda köpeğim Alex bana yardım etti. Kolumu tuttu. Beni ceketimden çıkardı. Birlikte dışarı çıktık. Alex ilk çıktığımda havlıyordu, hemen arkamdaydı.”

HER KAPIDAN GELDİĞİMİZDE Çınar, “Ne zaman gelsek kapının önünde, çıkmıyor. Babamın yanına gidiyor, bakıyor, orada oturuyor. Göndersek de göndersek” dedi. , ayrılmıyor. Küçüklüğünden beri bizimle. “Biz ayrılmaz bir parçayız, birlikte büyümeye devam edeceğiz. Büyüyünce kendi evime gideceğim” dedi.

ağabeyini kaybeden ve 2 yeğenine bakacak olan Bülent Kuloğlu, “Hayatımda böylesini görmedim. Girecek yer yok, kalacak yer yok, oturacak yer yok” dedi. Banyo yapamıyoruz ilaç getiremiyoruz 8 cenazem var Kardeşim var amcam var teyzem var yeğenim var abisi bize emanet vermem kimseye göre, onlar artık benim için kardeşimin yadigarı”.

– Karakoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu