Haber

Akşener masayı tekmeledi! 5’li masa da boş kalmıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu 6 Tablo’nun adayı olarak görmek istemediğini belirtmesi, Millet İttifakı’nda krizin fitilini ateşledi.

“NOTER MASASINDA OLMAYACAĞIZ”

Akşener, anketlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın isimlerinin öne çıktığını belirtti. Gelinen noktada altılı masa milletin iradesini kararlarına yansıtma özelliğini kaybetmiştir. Bu masa artık potansiyel adayların görüşüldüğü ortak akıldan çıkmış, tek bir adayı tasdik etmeye çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. İmzamızın ve sözümüzün arkasındayız. Ama ne kumar oynayacağız ne de noter masasına oturacağız.”ve 6. Masadan ayrıldı.

SAADET PARTİSİ’NDE KRİTİK ZİRVE

Akşener’in bu hamlesinin ardından gözler masadaki diğer liderlere çevrildi. 5 siyasi partinin genel başkanlarının yarın Saadet Partisi’nde buluşacağı belirtildi.

TOPLANTIYA 5 LİDER KATILACAK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde saat 17.00’de başlayacak toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katılacak.

ikizce-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu