Haber

AK Partili Akbaşoğlu: Atatürk’ün bağımsız Türkiye hedeflerini gerçekleştiren kişi Erdoğan’dır

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, muhalefeti kızdıran açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, “Osmanlıyı tarihten silmek isteyen emperyalistler kendi aralarında çeşitli anlaşmalar yaptılar. Çanakkale’de hepimiz gördük, Akdeniz’de gördük ve Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde yapılan Kurtuluş Savaşı sonucunda bu millet tüm emperyalistleri ve Siyonistleri kovdu ve cumhuriyeti ilan etti. Atatürk bir hedef ortaya koydu: Tam bağımsız bir Türkiye, tam bağımsız, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmış bir Türkiye. AK Parti iktidara gelene kadar yaklaşık seksen yıldır pek çok hükümet gelip geçti. “Bu millete ve devlete gerçekten hizmet eden herkese teşekkür ediyoruz, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”söz konusu.

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Akbaşoğlu, Cumhuriyetin son 21 yılına AK Parti ekiplerinin damga vurduğunu belirtti. “Liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tarihe iz bıraktık ve imzaladık. Atatürk’ün tam bağımsız Türkiye ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmış bir Türkiye hedefine ulaşan liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. “Bütün dünya bu gerçeği görüyor.”Şu şekilde konuştu.

haberpatnos.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu